Юна киянка Марта Костюк перемогла на тенісному турнірі в Австралії

Марта Костюк15-річна киянка Марта Костюк тріумфувала на тенісному турнірі з призовим фондом 60 тис. Доларів в австралійському місті Берні.

У фіналі українка у двох сетах здолала 25-річну Вікторію Голубич зі Швейцарії (6: 4, 6: 3).

Це вже другий турнір, який Костюк виграла на дорослому рівні.

Крім грошової винагороди, юна тенісистка з України завоювала 80 рейтингових очок, які дозволять їй дебютувати в топ-200 світового рейтингу.

Президент України Петро Порошенко вже привітав юну тенісистку Марту Костюк із другим професійним титулом в її кар’єрі – чемпіонки ITF Womens Circuit.  Вітання опубліковано на сторінці глави держави у Facebook.

“Неймовірна перемога! Вітаємо юну українку Марту Костюк зі здобуттям  другого професійного титулу в її кар’єрі – чемпіонки ITF Womens Circuit. Пишаємося тобою, Марто!” – зазначається в повідомленні.

Нагадаємо, що 15-річна українська спортсменка Марта Костюк, після яскравого виступу на Australian Open, піднялася на кілька сотень позицій в світовому рейтингу.

Довідка

Народилася Марта Костюк в 2002 році в родині Олега Костюка та його дружини Таліни. Батько Марти обіймав посаду технічного директора юніорського тенісного турніру «Кубок Антея», мати – в минулому професійний гравець в теніс. Займалася тенісом з дитинства. Одним з перших тренерів Марти був рідний дядько Тарас Бейко.

У січні 2017 р.Марта Костюк, посіяна під 11-тим номером,  виграла свій дебютний турнір Великого шолома – юніорський Australian Open, здолавши перший номер світового юніорського рейтингу швейцарку Ребекку Масарову (7:5, 1:6, 6:4).[1]

У травні перемогла на турнірі ITF в Дунакесі (Угорщина), ставши наймолодшою українкою, яка вигравала професіональний титул в одиночному розряді.[2] У півфіналі турніру Костюк здолала Олександру Каданцу, а в фіналі – американку Бернарду Пера (6:4, 6:3). Примітно, що за весь турнір Марта не програла жодного сету.

У липні Марта завоювала золоту медаль на юніорському чемпіонаті Європи в парному розряді і срібну в одиночному.

У вересні Костюк здобула свій другий юніорський титул Великого шолома, цього разу в парній грі, де її партнеркою була сербка Ольга Данилович.

У жовтні 2017 року Марта Костюк перемогла на підсумковому турнірі року у віковій категорії до 18 років, Мастерс ITF, що проходив у китайському місті Ченду. У фіналі вона переграла словенську тенісистку Кайю Ювану